Jag håller med, och hoppas att de flesta gör det också., men tycker ändå att det skulle vara intressant att veta hur man tänker när man lever med en sån typ.
Om man baserar sitt omdöme om en person på om han vill byta blöjor är man uppenbarligen riktigt illa ute.
Inte för att jag håller med dig, men vad har det med blöjbyten att göra? Lämnar du ditt barn nerbajsat om deras mamma inte finns där just då för att byta?
Eftersom mamman ska vara med i stort sett hela tiden första året så innebär det större problem om mamman inte kan byta blöjor än om pappan inte kan det.
Så konstigt tänkt. Tillhör du någon sekt eller så?
Det jag säger är självklart om man inte växt upp i Sverige och indoktrinerats med feministiska tankar. Människan är ett djur och det går inte att skapa egna regler och bortse från vår biologi som feministerna tycks tro.