Inlägg från: Ida Elise |Visa alla inlägg
  • Ida Elise

    RUL magsäck

    Hej!

    Jag har inte varit med om samma, men liknande. När vi var på RUL i mars såg man att något såg konstigt ut vid diafragman. Det visade sig vara en missbildning på lungan. Vi får gå på ganska täta ultraljud hela graviditeten och nu börjar det faktiskt se lite bättre ut.

    Det har ju inget med det här felet på eran bebis att göra... men jag känner så igen mig i känslan. Maktlösheten, rädslan, besvikelsen och ensamheten. Lider med dig och hoppas att ni får ordentliga svar snabbt på måndag. Håller alla tummar och tår för att det går bra! Kämpa dig igenom helgen nu, försök sova och göra roliga saker som kan få dig att tänka på annat en stund.

    Kram

  • Ida Elise

    Åh vad bra! Kommer ni få gå på extra kontroller nu eller såg det så pass bra ut att ni får hålla lite koll i framtiden när bebisen är ute?

  • Ida Elise

    Vilken lättnad!! Hoppas att allt går bra nu i fortsättningen och att det inte behövs någon operation!

Svar på tråden RUL magsäck