Inlägg från: Anders 386 |Visa alla inlägg
  • Anders 386

    Killar! Varför förstår han inte ?

    Det kanske är omvänd logik? Han föreslår att du ska vara med andra för att han vill höra dig säga att du inte vill?? Om du lägger ner att svara på frågan så kanske han också lägger ner??
    Bara ett halmstrå, det kanske inte alls är så????

  • Anders 386
    Anonym (Hmmm) skrev 2014-08-11 13:41:20 följande:
    Har testat att ignorera det men då fortsätter han ändå & lixom triggar det och säger själv att han tänder på det men bara via tele.. Inte på riktigt.
    Ok, då krävs andra metoder. Hoppas det löser sig för dig, det låter skitjobbigt. Tänder själv på tanken att se min fru med en annan man, men skulle aldrig kunna tänka mig att tjata om det om hon inte vill höra..
  • Anders 386

    Det där men kåthet och svartsjuka är lite skumt...  Kan själv bli riktigt kåt och svartsjuk samtidigt på nåt sätt. Det kan bli lite jobbigt eftersom det blir en ökande spiral när den ena känslan ökar den andra känslan. Svartsjukan ökar kåtheten som ökar svartsjukan som ökar kåtheten osv...  han kanske funkar på nåt liknande sätt??

Svar på tråden Killar! Varför förstår han inte ?