• Ganyca

    minnesluckor

    Anonym (Ledsen tjej) skrev 2014-10-20 06:34:34 följande:

    Jag är 25 år gammal, lever i inte en så sund relation. Min pojkvän är 1 år äldre än mig och har 3 barn sedan innan med två kvinnor. Jag har blivit misshandlad utav hans bror och ena ex som han har två barn med. Ena dottern tycker inte om mig och skriver, säger elaka saker och snor ifrån mig.

    Jag dricker för att slippa känna. Jag har varit otrogen flertalet gånger. Alltid när jag druckit mig berusad. Nu i helgen drack jag för att jag var ledsen. Fick minneslucka och minns knappt något, hade strulat med en kille. Har berättat detta för min kille. Varit hos min mamma sen igår och har inte sovit. Känner ingen matlust, ingenting. Är så ledsen.


    Är en tjej på 27 som också började dricka för att jag var ledsen och deprimerad och hade ångest. 

    Mitt tips är att vara vääääldigt, väldigt försiktig med det... Slutade för min del med att jag blev beroende. Snabb ångestdämpande för tillfället, men förstör så mycket i längden.
  • Ganyca
    Anonym (Ledsen tjej) skrev 2014-10-21 09:43:14 följande:
    Vill du prata privat?
    Bara skicka pm om du känner för det =)
Svar på tråden minnesluckor