Äntligen bestämt oss för att försöka få en trea!
Hur stora är dina andra barn?
Hur gamla är Era som ni har mina är födda 08och 12
Nu är det inte långt kvar till äl. Har äl flytningar och ska ta ältest ikväll. Har myst fre och ska ikväll ev imorgon. Sen åker maken bort en vecka så hoppas det räcker om äl är på tisdag.
Håller tummarna för fler plus och för att ni som fått plus för behålla liten
När gör du vul Oliven? Hoppas det går bra!
Trodde på äl idag men ingen stegring än sålänge... Men har haft älflytningar och myst i helgen.. Får se om tempen går upp imorn..
Ska testa digitala äl tests nästa cykel.
Fsake: vul imorgon. Längtar så och hoppas innerligt att få se ett litet hjärta :).
Så nu har vi varit på vul och som jag misstänkte var nog äl två v sen och därmed är jag väldigt tidigt gången. Vi kunde se ett litet hjärta men inte mäta. Troligtvis i v 6+0 idag. Ska på inskrivning den 7/7 och då ska vi även göra vul för att följa upp o se så det växer.
Hur går det för alla? Jag är nu på äl+6. Hade igår kväll ett par tummarna ont i äggstockarna. Menn det är borta nu. Fortsatt hög temp. Bim ca 5-7 juli men har inte bestämt när jag ska testa..
Fy här är mest illamående o tjockiskänsla. Vet att jag inte ska klaga, men de första veckorna är inte jättespännande. Trött o eländig. Samtidigt som man ska va normal mot alla och låtsas som inget :).
Kul med många äl o bim som närmar sig. Det ska säkert trilla in ett antal plus om ett par veckor :).
Tack jo det är ju så, så visst ska jag hålla ut ;). Att jag ens är vaken så här sent är ett under. Har varit sååå trött senaste tiden.
Fsake: bim närmar sig med stormsteg. Hur mår du?
Hej alla förhoppningvis snart trebarnsmammor ;) har ensam född 09 och en dotter född 13. Bokat tid för uttag av spiralen på onsdag, sen ska vi försöka oss på en trea ^^, känns märkligt att skriva då jag bara hade planer på två men det har ni ändrats som sagt :) bor i sthlm, är 25 år gammal!
Mens idag tyvärr nytt bim 2/8.
Hur går det för er andra?
Måste bara få beklaga mig lite; i fredags började jag blöda IGEN, på samma sätt som när missfallet blev igångsatt. I måndags fick jag konstaterat att det var graviditetsrester kvar och jag blev därför sövd och skrapad. Nu hoppas jag verkligen att livet återgår till det normala! Det värsta är nästan att jag inte får bada eller ha sex på två veckor! Och ni som vet min historia förstår kanske att det inte blivit mycket av någon av dessa varor i sommar p g a blödningarna... Känns som min tråkigaste sommar någonsin.
Blinkade smiley på äl test nu så trolig äl sö/må. I helgen blir det mys! hoppas på plus och tredje gången gillt!
Bodrum: hmmm nja illamåendet är inte mkt bättre. Ok på morgon o förmiddag men efter lunch slår det till o håller i sig till jag somnar på kvällen. Tror det kanske blir bättre nu när semestern kommer. Sista jobbdag imorgon!