• Moorii

    bikarbonat testet ?!

    Är i vecka 19 och gjorde testet nyss, dock med andra toalettbesöket för dagen, hände ingenting. Rul är nästa torsdag, så får väl se om det är en flicka eller inte ^^ Ska nog testa på morgonen imorgon och se om det blir samma resultat.

  • Moorii
    Så vit skrev 2016-02-09 22:01:00 följande:

    Spelar det någon roll om det är morgonurin eller inte?


    Gissar att det är mer koncentrerat efter en natts sömn, ungefär samma anledning som att man helst ska ta graviditetstest på morgonen.
  • Moorii
    Så vit skrev 2016-02-09 22:11:51 följande:

    Ok, jag ska nog prova detta i helgen kanske, så får jag se. :)


    Kul! :)
  • Moorii

    Jag testade igen nu på morgonen. Det hände inte ingenting, men det bubblade inte heller. Typ som när man häller upp lite halvt avslagen cola, blev som en tunn skumkrona. Vet inte vad det räknas som? :P

  • Moorii
    Frögurka skrev 2016-02-17 14:19:22 följande:

    Den tydliga nubben (och även bikarbonattestet) ljög, ja har en flicka i magen. Tyvärr visade de trisomi 18 så ja kommer aldrig få lära känna den lilla :(


    Så hemskt tråkigt :( många stora kramar till dig!
Svar på tråden bikarbonat testet ?!