Kan inte sluta handla barnkläder på tradera del II
eilema
jo, jag sålde en i brunt för några veckor sen..
har en vit hemma oxå..
eilema
jo, jag sålde en i brunt för några veckor sen..
har en vit hemma oxå..

Aannaa
Ja hon verkar ju vara speciell. 157 köp har hon genomfört, undra hur många hon har betalat av dom?
Salmiak
ja du vet, dom tänker säkert att alla vill ha retrokläder nu.. och sen vill dom nog ha pengar. Hoppas ju nästan att dom knappt får nåt alls.. 
Fast om jag köper ett plagg, där jag vet att portot kan bli mindre, då ifrågasätter jag det. En del får ju för sig att köpa vadderade påsar på posten och packa i, helt onödigt tycker jag. Det vill inte jag betala porto för även om det bara är 11 kr det handlar om.
Fast jag ska nog börja göra det nu, fråga säljaren innan jag lägger bud hur mycket portot är på.
Denim
Jag lägger plaggen i en plastpåse/fryspåse, sen slår jag in det i svart sopsäck eller en vanlig påse som jag klipper till. Och sen tejpa.. man behöver ju inte lägga det i plast/fryspåse från början, dom flesta tvättar väl ändå kläderna när man får dom? Tror jag?
eilema
näe, nallar du påsar?! 
eilema
ja, det är du. som självutnämnd domare så dömer jag dig till att aldrig mer köpa nåt på tradera! *moahaha*