BIM-DECEMBER
Vi som hoppas på den bästa julklappen som finns - ett i december!
Häng på och peppa varandra, analysera och diskutera så håller vi tummarna för många fina plus i december och en massa augustibebisar!!

Okej, och nu kommer följdfrågan ;P Har man bara tur om det råkar visa? Fick bara en rund ring imorse, borde jag ge upp eller ska jag hålla hoppet uppe?
Förresten, måste man kissa i en plastbägare? Jag tog en plåt/metall-burk imorse, någon som vet om det finns något i det materialet som kan försvåra?
Lycka till själv nu! Känns ju oerhört jobbigt att behöva vänta så länge på något man inte vill ha. Brukar du ha sådana långa cykler?
Mensen kom inatt... Så besviken!! :(
man ser båda klart och tydligt, men ena strecket är absolut starkare. Tänkte inte på att kolla det efter när jag testade imorse, utan gjorde det nu.
Jag är osäker på när jag hade äl, har slutat tempa och äl-testat (på inrådan av barnmorskan på fertilitetskliniken). Men enligt min tidigare statistik ca 15-17 dagar sen.
Med inseminationen? Haha! Cirkus! Han kom in till mig med ett snapsglas med sperma i. Jag lade stjärten högt med en handduk under. Första kvällen tog jag ett sugrör som jag använde för att få i sperman med. Satte den i glaset och täppte till öppningen. Det revs dock i underlivet och kom in så lite åt gången så sen försökte jag få i resten genom att "hälla" och kladda in det. Andra kvällen använde jag en kökstratt från ikea som vi satte in, sedan hällde sambon ner satsen. Då hamnade allt där det skulle. Jag låg sedan kvar länge och cyklade med benen som jag läst att man ska göra. Jag vet att jag fick i sperman och vi gjorde det på en gång han kommit. Hoppas bara det lade sig tillräckligt mycket i och runt livmodertappen.
Går det så går det. Annars får vi försöka nästa månad och hoppas på att det funkar med penetration. Det kändes dock synd att inte försöka på något sätt alls denna månad. Alla sätt är ju bra utom de dåliga. :)
Jag är på bim +8 nu och testade mig på bim +6 och det var negativt
Har ömma bröst och molvärk lite så och då! Fattar inte vad som är fel ![]()
Jag är på bim +8 nu och testade mig på bim +6 och det var negativt Har ömma bröst och molvärk lite så och då! Fattar inte vad som är fel