• kiwigirl

    ångest

    Hej.

    Är klar med mina studier i maj.

    Är på jaktefter jobb. har haft praktik på flera ställen. Plats1 där trivdes jag mkt bra. Arbetat där förra sommaren. De har frågat om ja vill va där i sommar oockså. Ja har sagt ja men inget klart än. Pension så gångar på gång där,inom 1 år gissningsvis.

    Plats 2 därjag gjorde mmin praktik, trivdes inte nå vidare där. Inte med arb.uppgifterna eller jobbet svårt att ssätta fingret på.

    Nu har plats 2 hört av sig å frgat om jaa vill jobba där i ssommar, plus att det kan leda till en fast tjänst om allt känns bra. Dock iintedirekt. UUtan efter sommaren isf.

    Jag har liten klump i magen , vill helst vvara på plats 1... Trivdes inte på plats 2 förut.. Bör ja gå på den känslan?

  • Svar på tråden ångest
  • kiwigirl

    Tack för era svar!! :) absolut ska jag försöka kklura ut varfö jag känner som jag gör.

    Plats 2 vill ha svar på fre.

    Plats 1 försöker jag ring amen chefen där är åter på mmåndag!

    SamoJ det är dels p g a kollegor.. Kanske känsn dr bättre efter ett tag där eller så göör det inte de

Svar på tråden ångest