Inlägg från: linsalusen |Visa alla inlägg
  • linsalusen

    BF januari - 17

    Jossaaan skrev 2016-04-17 22:46:31 följande:

    Hej!

    Jag och min sambo ska ha barn i januari 2017. Längtar så. Är i vecka 4 nu. Har haft en nidblödning.

    Någon mer som ska ha? Vore kul att följas åt!

    ????


    Hej! Ska också ha i Januari, den 3 eller den 4e enligt mensen så första dag :) Går in i v.6 i morgon, är 4+6 idag :) Är det erat första? :)
  • linsalusen

    Har berättat för min mamma men ingen annan :) Förutom sambon då :) Fick missfall i v.7 2012 så man är ju ganska så orolig att det ska ske igen. Har mått illa hela förra veckan men igår började det avta lite och blev lindrigare. Molande mensvärk från och till, ringde mvc och dom sa att det va normalt då det röjs där inne nu liksom :) men så nojig man är, även om man vet att man inte kan hjälpa att det blir ett missfall så är jag rent utsagt skit skrev för att det ska hända igen. Mkt mer symtom denna gången än jag hade då det blev missfall. då hade jag lite illamående och ont i brösten men denna gången har jag illamående, molande mensvärk, huvudvärk, ont i brösten plus att allt luktar dubbelt så mkt än vanligt :) Så hoppas verkligen att det denna gången ska gå vägen :)

  • linsalusen

    Jag vaknar alltid runt 7 eller halv 8 varenda morgon, dagarna är jag trött. Någon mer med ganska mkt mensvärk från och till? :)

Svar på tråden BF januari - 17