1315 skrev 2016-07-24 01:58:27 följande:
När tänkte du testa? Väntar du in bim eller? Jag är lite av en testmissbrukare haha! Brukar börja en vecka innan och testa varannan dag ungefär.
Både första och andra barnet tog på 3e försöket så känns osannolikt att det skulle ta sig på första nu. Men magkänslan säger ändå att det tagit sig och med tanke på hur jag känt/känner samt hur jag mår nu så är det kanske något på gång.. Men vi får vänta och se..
Åh vet inte än, men tänkte nog att BIM ska få närma sig ordentligt! Är sugen på att testa men vill helst ha ett stort tydligt plus om det är så, vill inte behöva känna mig osäker! Men man vet aldrig, haha!
Idag har jag också börjat känna av lite mer i magen, vet såklart inte om det betyder något men hoppas kan man ju :)) Vill bara ha nästa vecka här NU så jag får veta! Spännande att du ska testa i veckan, håller tummarna :)