Inlägg från: Domesticgoddess |Visa alla inlägg
  • Domesticgoddess

    Kläder till julfest?

    Beror helt på vad du jobbar med och vilken typ av fest det är tänker jag. Skinnbyxor och röd topp är vanvettigt läckert och något jag gärna har på mig när jag vill sexa till det privat. Dock inte ett klockrent val bland kollegor inom den bransch jag jobbar..

  • Domesticgoddess
    Anonym (B) skrev 2016-11-14 23:53:12 följande:

    :p haha så himla sexigt är det ju inte. Vad har du på dig när du jobbar?!


    Typ Flippa K el Maison Scotch funkar bra på mitt jobb. Propert och kvinnligt men inte på någpt sätt overt sexigt. Kompenserar med nätstrumpor under den propert "strax under knät" långa kjolen el klänningem för att inte känna mig helt okvinnlig i vardagen :)
  • Domesticgoddess
    Anonym (B) skrev 2016-11-15 00:06:09 följande:

    Ja? Jag har en spetstopp från Filippa k :p


    Menade mest den generella stilen på kläder. Jag föredrar skinnbyxor framför knälånga kjolar varje dag men på mitt jobb är det helt enkelt inte ett alternativ. Så skinnbyxor på en väldigt jobbrelaterad fest vore inte heller ett alternativ för mig då det avvikit alltför mycket från den tråkiga varsagslooken. Men som sagt, beror väl helt på inom vilken sektor man jobbar.
Svar på tråden Kläder till julfest?