Egna klämmisar
Följer!!
Mina barn går på en skola (Spanien) där de inte får mellanmål.
Men finns riktigt bra klämmisar här, med frukter, broccoli, rödbeta blandat. Så det är mitt (och barnens) första val.
Men: blir för dyrt. 15 kr/st x 2 ggr/dag x 3 barn.
Plus uruselt för miljön.
Om det kommer tips i denna tråd kommer jag garanterat köpa på mig nästa gång jag kommer till Sverige.