• Emale

    Gjorde jag rätt?

    Anonym (Eww) skrev 2017-07-18 07:29:27 följande:

    Du gjorde fel. Hon var förmodligen inte ens otrogen mot dig, men du valde att tro mer på hennes exman än på henne. Fräscht.


    Vad vet du om det?

    Förutsatt att det stämmer som TS säger att han VET att hon varit otrogen, ljugit om det osv så gjorde han helt rätt.
  • Emale
    Anonym (Eww) skrev 2017-07-18 08:18:28 följande:

    TS beskrivning av situationen DRYPER av det beteende som kontrollerande, svartsjuka män oftast har. Så nej, jag är inte direkt övertygad om att TS har några bevis för att kvinnan var otrogen. Tycker du själv att det låter som att hennes exman, som TS alltså "stal" kvinnan från, är en tillförlitlig källa ang detta?


    Had tucker snarare att det dryper av det beteende som vissa väldigt manipulativa kvinnor har. Jag tycker absolut att det faktum att hon var otrogen mot sin tidigare man och att TS nu säger sig ha bevis för att hon varit det även mot honom går bara alltför väl ihop. TS, du kanske kan redovisa hur du vet att hon varit otrogen?
  • Emale
    Daveusa skrev 2017-07-18 09:56:42 följande:

    Jag har raderat allt som har med henne att göra och tog avstånd.

    Gjorde jag rätt genom att gola till hennes ex man? eller det kvittar för att det är bara här mitt samvete tar över.


    Jag tycker du gjorde rätt.
Svar på tråden Gjorde jag rätt?