Till att börja med skulle jag vilja tacka för att svarat på formuläret men också för er feedback i tråden! All er kritik är till nytta.
LSalander skrev 2017-12-06 16:13:08 följande:
Kan inte svara i formuläret, för jag hittade inte en frågeställning med relevant svar, enligt mig.
Jag tycker att en vagga är helt onödig. Den går att använda allt för kort tid, kanske vill barnet inte sova där, öht. Mycket bättre med en spjälsäng som man kan använda längre.
Denna är också jättebra kritik. Tråkigt att du inte känner dig manad att svara. Ett av målen med vaggan är att man ska kunna använda den över en längre tid än en traditionell vagga och/eller kunna använda den som en annan möbel/funktion efter att barnet växt ur den.
Jemp skrev 2017-12-06 16:22:05 följande:
För svårt att få översikt över svarsalternativen...i alla fall från mobilen.
Saknar säkerhetsaspekten dock.
Abvau5 skrev 2017-12-06 18:39:26 följande:
Säkerhet är det viktigaste!
Säkerheten först! Jag får kolla mer på säkerhetsaspekter. Jemp, jag skall också se om det finns något jag kan göra för att få formuläret mer anpassat för mobil.
Carambolan skrev 2017-12-06 16:56:55 följande:
Jag fattar inte vad du menar med en sfärisk vagga?
Jag ber om ursäkt, Carambolan. Det var nog lite tokigt formulerat ifrån min sida. En vagga med en "rund" eller "cirkulär" form.
Stårschan skrev 2017-12-06 16:32:06 följande:
Det jag skulle uppskatta med en vagga, var om den dels såg ut som en gammal klassisk vagga, dels gick lätt att plocka isär i fem bitar så att den lätt kunde förvaras på vinden tills det är dags för nästa generation att ta fram den. För användningstiden är ju så himla kort. Och så är det bra om man kan välja om man vill ha medar som går längs med eller tvärs över vaggan. Barn gillar ju olika.
En mycket lång om bra beskrivning! Om jag har förstått dig rätt, en modulär vagga som är lätt går att plocka isär och där det går att flytta/ändra vissa delar som medar eller liknande?
Återigen, ett stort tack till all er feedback både här och i formuläret!