Att sukta efter plusset som ung
Även om det är svårt att bli gravid nu så betyder det inte att du inte kan det senare, man är mindre fertil när man är riktigt ung.
Även om det är svårt att bli gravid nu så betyder det inte att du inte kan det senare, man är mindre fertil när man är riktigt ung.
Ts föräldrar måste vara sååå stolta där de sitter sin husvagn och röker. Stolta att de snett får sällskap av sin dotter i husvagnsparken, med ungen på armen och bidragspappren i handen. Stolta att de uppfostrade ännu en unge som inte begriper att barn inte ska ha barn, just av tidigare nämnda anledningar. Man är inte redo för det, hur gärna man än vill tro att man är annorlunda än alla andra fjortisar.
Samhället behöver INTE fler unga mammor. Så om detta inte bara är en trolltråd för att provocera ( I mean, en 15-åring som skiter i preventivmedel för hon tycket det är lämpligt att bli gravid?! Idioti ), så borde ts ta och tänka efter ordentligt innan hon fortsätter försöka bli gravid. Herregud. Vad är det för fel på dagens ungdomar.
Fel. Man är som mest fertil mellan typ 20-25.
Kanske TS fick mens tidigt men vissa får sin första mens när de är 15-16 och då har den knappt hunnit bli regelbunden som 17åring.