SD varför är du för / emot?
Padirac skrev 2018-08-03 20:38:00 följande:
Kulturell rasism är det som kallas neorasism - oavsett du tror det finns eller inte så är den delen av SDs principprogram en kopia av definitionen av kulturrasism.Vill du ha ett fysikt eller matematiskt bevis för SDs rasism? Duger kort på SDs företrädare tillsammans med nazister, duger SDs pengatransaktioner från Nazsiter? De finns och dessa bevis tillsammans med kulturrasismen i SDs principprogram avgör frågan med svaret att SD är ett rasistiskt parti - de har dessutom nazistiska rötter vilket inte alla andra partier har.
Däremot fanns det många nazister på 1920- och 30-talet och det var många rasistiska idéer som ansågs som rumsrena på den tiden. Nu förstår man bättre. SDs tankar är 100 år för sena för att vara fräsha och nya.. ny luktar de illa pga sin rasism och med sin nazistika bakgrund.
Den nazistiska bakgrunden har du inte förnekat - det är starkt , Åkesson vågar inte erkänna det.
Du kan hitta på vilka ord du vill, men räkna inte med att folk lyssnar på dig då. Det enda du gör är att rabbla massa rappakalja. Det finns ingen rasism i SDs politik.
Att kalla folk för rasister om du gör borde vara lika fult som att kalla någon för neger eller hora. Men eftersom det är så invant via media tycker alla det är OK. DET är vidrigt om något.

haha