Inlägg från: Anonym (Maria) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Maria)

    Hungrande gift kvinna

    Anonym (Kvinna) skrev 2021-08-26 02:41:55 följande:

    Hallå, TS här. Skriver för uppföljning.

    Jag har insett nu att bara fysiskt sex inte ger mig tillräckligt.

    Jag upptäckte att jag kan inte komma med en man utan att vara förälskad i honom och känna att han är förälskad i mig. Jag måste vara berusad av hans intelligens, hand passion och väsen. Utan kemi så vill jag inte ha sex har jag upptäckt.

    Jag söker inte bara en kropp, så sökandet är nu nedlagt.


    Så du menar att du hittade män att knulla med. Att du fick din dröm uppfylld?

    Har varit precis i samma sits. Trodde också jag bara kunde bli påsatt få allt det där jag saknade. Men blev ju naturligtvis förälskad.

    Lever du kvar med din man ?
  • Anonym (Maria)

    Inte så mycket att berätta :)

    Träffade en man som blev min kk i ca ett år. Vi båda var gifta. Jag trodde på allvar att jag kunde ha en älskare utan känslor. Men det var fel. Blev djup förälskad och insåg att jag var tvungen att bryta.

    Lever i dag kvar i mitt äktenskap som fått sig en rejäl pånytt boost i relationen. Ink sexet.

    Vi knullar som aldrig förr och har det toppen.

  • Anonym (Maria)
    Anonym (Nyfiken kvinna) skrev 2021-08-26 07:44:35 följande:

    Härligt att det blivit så bra för dig! Det jag undrar lite är om ditt äventyr med en älskare på något sätt påverkade att sexlivet med din man nådde nya nivåer?

    Vet din man om att du har haft en älskare, som du dessutom blev djupt förälskad i?


    Varit gift i många år och sexet har väl varit helt ok. Kanske inte lika frekvent som jag skulle önska. Vi har testat på lite av varje genom åren men visst blev det bättre efter eller t.o.m. samtidigt som jag träffade min kk.

    Jag började känna mig sexig igen. Vågade leva ut på ett helt annat sätt än tidigare. Kändes som om vi hade fastnat och det blev bara same same.

    Han har inte varit medveten om min kk. I alla fall vad jag vet. Tror ju han säkert anat men inte vågat fråga.
  • Anonym (Maria)
    Stolt Farsa skrev 2021-08-26 09:52:37 följande:

    Eftersom du skapar tråden räknar jag med att du är beredd på mothugg. 

    Jag förstår inte hur du och andra här kan säga att att ni inte kan göra slut först? Varför kan ni inte det? Kan ni inte förklara det för mig?

    - Är ni rädda för att vara ensamma?

    - Har ni inte råd att skilja er för att det är för dyrt med en egen bostad där ni bor?

    - Är ni rädda för vad osäkerheten? Blir han/hin ledsen, vad skall hända med  barnen, etc.

    Och sen skall folk stötta er här och ni skall få tröst över något som är moraliskt förkastligt, annars hade det ju inte hetat otrohet. Det innebär ju indirekt att man går bakom ryggen på sin partner. Jag tycker också att det är fegt. Det är fegt att inte våga göra det som är rätt, dvs göra slut först.

    Det minsta du/ni kan göra enligt mig är att fråga er partner om det är OK ifall ni har sex med andra. Det är absolut minimum enligt mig. Ni får helt enkelt stå ut med att det kan bli en obekväm stämning om ni ställer frågan eftersom det uppenbarligen är så viktigt för er.

    Livet kan inte var bekvämt hela tiden. Ibland kostar det att göra det rätta helt enkelt.

    Lycka till! 

     


    Nu är jag inte TS och kan bara svara för mig.

    Varför skulle jag göra slut menar du. Vi är ju inte tolv. Vi har varit ett par i dryga 25 år. Som jag skrev så blev jag tillslut förälskad i min kk och därmed avslöt jag direkt.

    Jag var inte ute efter en ny man. Bara ny kuk.

    Och ny kuk födde mer lust. Lust för livet. För min man. Jag har inte ens en tanke på att jag skulle göra om det. Förstår inte varför man ska berätta. Det om något är jäkligt själviskt. Man vill bara lätta sitt hjärta och bli fri från sin ångest om man tänker så.

    Varför såra den man älskar.
Svar på tråden Hungrande gift kvinna