Jag är sjuk och hjälp mig vad symtomen betyder och vad jag ska göra? (var min mamma)
Igår bajsade jag väldigt mycket men var inte lös. Mådde även illa med ont i övre delen av magen. Det släppte. På kvällen efter kvällsmaten sket jag världens diarré. Sen frossade jag och mådde illa hela natten och det bubblade i magen.
På morgonen har jag mått rätt bra. Varit bubblig och illamående men nu med hårt bajs. Kl 12 ca började jag frossa jättemycket och fick världens huvudvärk. Somnade på soffan i två timmar vilket ALDRIG har hänt.
Nu har jag värmt lite linsgryta och tagit sockrat fil med mycket dryck. Får behålla det och mår inte illa alls. Däremot har jag lätt huvudvärk och lite sjukdomskänsla i kroppen.
Blä vad är det här?
TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2019-04-26 15:39
Kan tillägga att jag vaknade med mens och blödde mer än aldrig förut, och har medelsvår mensvärk hela dagen om det skulle påverka. Brukar inte bli lös eller illamående av mens.