Får chefen behandla en så här?
Du har ett helt oacceptabelt kontrakt. Se över det anställningsavtal du har. Har du inget så se till att få ett skrivet sådant, samt vad dina arbetsuppgifter skall vara. Där skall dessutom finnas klara tydliga regler om vad som är din arbetstid och hur många timmar du är anställd på.
Har du ett jobb bredvid, som inte inkräktar på ditt första arbete, så har arbetsgivaren inte med det att göra. Så länge du inte är i en konkurrerande verksamhet vill säga.
Att en arbetsgivare ringer nån enstaka gång när man är ledig är en sak. Men det verkar som om din telefon mer eller mindre är ockuperad av hens samtal. INTE OKEY. Skriv upp, under ett par veckor, den tid din chef ockuperar dig på din lediga tid. Om du inte har tid med ditt jobb pga samtal, och därmed måste förlänga arbetstiden är inte okey. Framförallt om du inte får betalt för det. Skriv upp samtalen. De finns i loggen i din mobil.
Det är inte din sak att fixa vikarie när du vabbar eller har semester. Du är inte delägare, du är anställd. Kontakta facket. Är du inte med i facket så se till att bli det. NU.