Dejta på distans ångest
Håller med ovan. Visst kan man sätta av tid för någon man gillar och jag tycker inte att studier är en ursäkt för att man blivit dryg i skrivandet. Har man mycket med plugget men tycker om en person så hade jag talat om att just nu har jag mycket att göra och kanske kommer vara lite frånvarande speciellt dagtid.
Lite kan jag förstå henne att det är lite svårt att planera när man pluggar. Man vet inte hur man ligger till i plugget om några veckor. Men samtidigt tyckte jag att det kunde motivera en till att få saker gjorda för att man hade något planerat.
Jag tror nog att hon blivit tveksam över er pga av avståndet. Det bästa är att fråga henne var hon står. Vill hon träffas igen och vill hon ha fortsatt kontakt? Lägg över bollen på henne att hon får komma med datum och att höra av sig.