• Tue 27 Apr 2021 17:35
    2616648 visningar
    5653 svar
    5653
    2616648

    Vad blir det för mat?

    Kycklingsås med pasta

  • Wed 28 Apr 2021 21:23

    Skinkstek med fransk potatissallad

  • Fri 30 Apr 2021 12:43

    Grillad kyckling med pastasallad

  • Sun 2 May 2021 17:45

    Fish and chips

  • Mon 3 May 2021 17:50

    Korvstroganoff med ris

  • Tue 4 May 2021 17:02

    Barnen har ätit väldigt dåligt på förskolan idag, så därför blir det en av deras favoriträtter. Chicken Nuggets med ris och currydip. Grönsaker till.

  • Wed 5 May 2021 11:35

    Spagetti och köttfärssås

  • Thu 6 May 2021 09:27

    Kasslergratäng med ris

  • Fri 7 May 2021 12:20

    Köttfärslimpa med kokt potatis, gräddsås och rårörda lingon

  • Sat 8 May 2021 16:09

    Grillade karréskivor med potatisgratäng. Grönsallad och ett glas rött till :)

Svar på tråden Vad blir det för mat?