• Sat 5 Jun 2021 15:25
    2618058 visningar
    5665 svar
    5665
    2618058

    Vad blir det för mat?

    Laxpaket med potatis, paprika, majs och rödlök i ugn.

  • Sun 6 Jun 2021 15:12

    Couscoussallad med stekt halloumi

  • Mon 7 Jun 2021 17:18

    Stekt falukorv med mjölkstuvade makaroner

  • Tue 8 Jun 2021 18:13

    Kycklingklubbor i ugn med ris och currysås

  • Wed 9 Jun 2021 19:58

    Pasta med tomatsås och riven parmesanost

  • Thu 10 Jun 2021 17:45

    Köttgryta med ris

  • Fri 11 Jun 2021 16:51

    Falukorvslåda med makaroner

  • Sat 12 Jun 2021 17:27

    Grillad fläskfilé med potatisgratäng, kall bearnaisesås och sallad

  • Sun 13 Jun 2021 13:34

    Spagetti med ost- och skinksås

  • Mon 14 Jun 2021 15:35

    Här blir det fisk idag.

    Rödspätta i saffranssås med pressad potatis. Tomat och gurka till.

Svar på tråden Vad blir det för mat?