Hur mycket pengar lägger ni på mat?
Två vuxna, en 1,5åring och en schäfer. Ligger runt 6000 på mat och dagligvaror, hundmat 1000 och utemat mellan 1-2000/månad.
Mycket pengar trotts att vi planerar minst 5 måltider varje vecka.. (till detta kommer även att vi köper lunch ute nångång/becka var, men det står vi för själva).