Inlägg från: Anonym (Man i norr) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Man i norr)

    Behöver tips på förförisk body mist inför en het natt med en man!

    Anonym (Men??) skrev 2020-01-11 18:29:58 följande:

    Som man är mitt tips - lukta naturligt istället.

    b


    Anonym (Naturligt) skrev 2020-01-12 12:30:16 följande:

    En kvinna ska dofta kvinna inte parfym. Deodorant får man stå ut med men annars tycker jag att det mest är avtändande om kvinnor har på sig nåt "lukta gott". Jag vill känna den äkta kroppsdoften, det är ändå den som man i grunden går igång på och vill inte ha den dold bakom andra dofter.


    Tycker samma, gillar "by nature". Tvål, vatten och inget smink gillar jag
  • Anonym (Man i norr)
    Anonym (FluffyQ) skrev 2020-01-12 12:55:47 följande:

    Bra att veta :) Smink brukar jag bara använda lite maskara på ögonfransarna så man ser hela längden. Jag gillar inte att ha ett lager spackel i ansiktet :D


    Ja alla gillar olika. Sen gillar jag frisyrer där man ser pannan och gärna öron men det är väl för att jag gillar hud. Alltså pannlugg är väl inte direkt avgörande men ett plus i kanten om pannan syns. Men, ett blygt leende får mitt hjärta att smälta.
  • Anonym (Man i norr)
    Anonym (FluffyQ) skrev 2020-01-12 13:30:34 följande:

    Jag har kort hår så..

    Får använda mig av min charm alltså ;)Skönt att höra att det verkar finnas män som inte tycker att en kvinna måste ha målade ögonbryn, spackel i lager och så alla dessa lösögonfransar, löshår o lösnaglar för att duga :/


    Ja herregud så mycket mer charm gör än yta. Visst kan man bli attraherad av utseende men sen då...
  • Anonym (Man i norr)
    Anonym (FluffyQ) skrev 2020-01-12 14:02:52 följande:

    Ingen attraheras väl an någon man tycker är direkt ful.. Jag menar det kan ju finnas sånt i det yttre som man inte klarar av. Fel sorts mun eller nåt. Men jag håller med. En vacker yta är inget om insidan är tom.


    Nä men utseendemässigt så sållar man ju bort långt tidigare de man inte gillar. Men det har hänt att jag blivit attraherad av kvinnor som jag "inte gillat" utseendemässigt men när man väl börjat prata gillat det som kommer ur munnen och deras charm.
Svar på tråden Behöver tips på förförisk body mist inför en het natt med en man!