• amandaLk

    Chefsamtal

    Hej! Jag hat en fråga jag inte visste vart jag skulle ställa den.

    Jag har mått dåligt under en tid nu, ångest, osv. Jobbar på kundtjänst 75% pga barn under 8 år. Jag får inte ihop min vardag, och mår så mycket bättre med att jobba dag pass (8-17/7-16) kan jobba till 18 &19 och min vardag går liksom inte ihop med att jobba sent pga min hälsa. mår så mycket sämre utav det med alla aspekter, planering, ångest,stress oså. Så jag har fått ett intyg av en läkare att jobba dag pass i 10 veckor. Uttryckte mig till min supervisor på jobbet för jag visste inte hur jag skulle göra om jag ska endast jobba dag pass med 100% eller om jag ska behålla 75% och endå få jobba till 18&19. Så ska jag få samtal med en chef högre upp för att komma till en lösning. men jag är SÅ dålig på att formulera mig i känslor

    Någon som kan hjälpa mig hur jag ska uttrycka mig på de samtalet hur jag mår? Vill inte vara en börda för jobbet mer än en Axess liksom.

    Hjälp med bra ord man kan använda!

  • Svar på tråden Chefsamtal
  • amandaLk

    Nej men precis att jag inte får ihop min vardag ligger inre på mitt jobb. som du märker är jag intr bra på att prata eller prata BRA om hur jag mår. tro mig jag letat jobb som en tok. Men i min lilla by finns de inte så bra med jobb som i storstäder så man får ta de som finns medans msn söker jobb. men vill göra de bästa av situationen. Vet bata inte hur jag ska prata med mitt jobb på ett bra sätt utsn att dem ser mig som en belastning.

Svar på tråden Chefsamtal