Inlägg från: Glinda från Oz |Visa alla inlägg
  • Glinda från Oz

    Är detta våldtäkt?

    Ja, det är en våldtäkt och även om det var länge sedan borde du anmäla svinet. Det kommer troligtvis inte hända någonting men gör han det igen kommer de se att det finns en anmälan sedan tidigare.

  • Glinda från Oz
    Anonymen789123 skrev 2021-05-06 15:06:48 följande:
    Är inte rädd för honom annars, bara när han dricker. Han har ett alkoholmissbruk tyvärr och ska börja på rehab nu. Men jag kommer lämna honom som jag nämnde tidigare. Ville bara höra andras åsikter då jag själv har varit osäker om det varit fel eller om det är jag som är känslig.
    Du är alltså fortfarande tillsammans med honom?!?! Lämna NU, packa dina grejer redan ikväll. Du förtjänar så mycket bättre. Det handlar inte om att vara rädd utan om att ingen ska skada andra människor. Det han har gjort är både olagligt och vidrigt. 
Svar på tråden Är detta våldtäkt?