Vad har du på dig på långflygningar?
Tihi skrev 2021-07-23 23:22:15 följande:
Långflygningar är inte roligt så jag undrar vad du har på dig för att åtminstone vara bekväm men ändå lite stylish haha.
Något speciellt du har med dig i handbaggaget också?
Jag tycker inte flygplansmat är något vidare, så jag har med mig snacks (och äter innan bordningen) och en flaska vatten. Huvudvärkstabletter (med substanser som är lagliga i landet jag ska till). Tandkräm och tandborste och extra underkläder brukar jag ha i handbagaget också. Våtservetter att torka händerna med. Jag har alltid med en sådan där uppblåsbar kudde, det är skönt om man vill sova, och jag har den ofta som stöd i svanken eftersom jag brukar få ont i ryggen efter fem-sex timmar i en flygplansstol.
Tycker man att det är viktigt att vara stylish kan man ju ha bekväma kläder på sig när man flyger, och ett mer stylish ombyte i handbagaget, och låsa in sig på toaletten och byta om strax innan man landar.