Satisfyer - för skönt?
Vill överraska frugan,
Kan ni länka till någon bra?
Även en bra "Rabbit"?
Och en dildo som man penetrerar med?
Några bra som ni rekommenderar
Vill överraska frugan,
Kan ni länka till någon bra?
Även en bra "Rabbit"?
Och en dildo som man penetrerar med?
Några bra som ni rekommenderar
Varför?
Jo då, det ska inte va några problem. :)
Har hon bett dig att köpa?
Har hon inte det är det oftast en mycket dålig idé, välj ihop istället.
Men visst du ska få en rekommendation eller ja två av de enda som varit så bra att jag köpt en till när den gått sönder/blivit utsliten.
www.sinful.se/fifty-shades-darker-oh-my-uppladdningsbar-rabbit-vibrator köpte på rekommendation - lärt mig få vaginala orgasmer med hjälp av den - men delvis för att den är så kraftfull att den lätt bedövar allt annat, tar tid att lära sig tycka om. Tyvärr inte så bra kvalitét och min gick sönder där man sätter i laddaren så fick skaffa en ny.
Provade att köpa andra billigare rabbits för att ersätta men de kändes bara meningslösa.
www.sinful.se/rocks-off-120-mm-klitorisvibrator
Skitbillig och kan användas på många sätt, väldigt kraftiga vibrationer och slukar mycket batterier, bokstäverna som är intryckta på sidan är lite olyckliga ur hygienisk synvinkel, viktigt att hålla efter ordentligt. Trevlig att "smeka med".
När det gäller något att penetrera med endast kan du verkligen inte ta allmänna råd då det spelar ganska stor individuellt vilken storlek som är "lagom" och vilken slags material och hårdhet som föredras. Det skiljer väldigt mycket vad man gillar.
Men igen, köpa sexleksaker som "överraskning" är oftast en rätt dålig idé om man inte blivit ombedd att göra just det. Det är så väldigt individuellt vad som uppskattas. För att inte tala om att det oftast sätter press på "mottagaren" att de "borde" gilla vad som köpts för att inte göra köparen besviken och press och förväntningar är ofta döden för ett sexliv.
Prata om det ihop, kolla runt lite och lyssna in vad hon kan tänkas vara sugen på, verkar vilja prova etc.
Har köpt lite leksaker till och från de senaste 20 åren, de allra flesta har varit en stor besvikelse, hade blivit väldigt mycket förknippat med obehag om det varit något jag inte köpt själv utan någon som köpt som "present".