Jul för 1200 kr till 4/5 personer
Har du möjligen en farmor/farfar att ta med dina syskon och fira jul hos?
Jag vill säga att jag själv var stort ansvar för mina syskon i din ålder, ja hela hemmet faktiskt med allt som hör till. Det ska inte vara så, det är fel.
Du är nästan myndig, men fortfarande inte vuxen. Jag tycker du ska visa din far denna tråd. Be han läsa den. För att se vilken fin son han har som vill ge sina syskon och sig en bra jul. Och så hoppas jag att han förstår sitt eget ansvar.
Gör han inte det och du är seriös med att handla till jul, skriv här i nästa vecka så kör jag en swich till dig så du kan handla lite julgodis och annat gott som hör julen till.
Men sedan ber jag dig att fundera även om det är jobbigt, att be Soc om hjälp. Alt som nämnt ringa farmor farmor om de lever och ni har kontakt och be om stöttning