Inlägg från: Anonym (Mini) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Mini)

    Varför är pojkar generellt stökigare än flickor?

    Alttså hemska söner? Vad skriver du egentligen Ts?
    Ja killar hörs generellt sett lite mer än tjejer. Men tycker skillnaderna numera är ganska utraderade. Tjejer är generellt sett nästan likadana. Men de kör oftare också med en tystare terror.

    Mina söner skulle aldrig få springa runt med skitiga händer och gapa. Så jo det handlar om uppfostran rätt mycket. Mina döttrar är de stollliga här i familjen och gapar och får utbrott för allt och inget. Har fått vara mycket mer bestämd och "tjatig" med dem. Men alla är de skötsamma ute och sköter skola, hygien, bordskick osv. Är fina personer alla fyra. 

  • Anonym (Mini)
    Anonym (vilda sidan) skrev 2022-11-16 06:53:45 följande:
    Jojo, sådant känner man igen. Det fortsätter upp i åldrarna sedan Drömmer
    Mm ser fram emot detta :) Eftersom den ena bara är 12 och yngsta 10. Mina tonårssöner skakar på huvudet åt dem ibland och ja det gör vi vuxna också ibland med ett dolt flin. Herregud. Men ibland är de riktigt goa också haha. 
    Allt går över som jag brukar tänka... 
Svar på tråden Varför är pojkar generellt stökigare än flickor?