Män jag Behöver eran hjälp..
Som EnAnominus skriver ovan behöver man inte vara man för att förklara vad en paus är. Det tyder på en tankebana som förmodligen kanske återkommer i andra sammanhang också. Och som såklart kan påverka negativt. Det är i regel inget skrivfel eller syftningsfel när man tror att mänskliga känslor bara kan tolkas av vissa individer. Det brister i ett tankemönster. Något rätt vanligt här på Familjeliv.
Sedan måste du ju förstå att det ni gjorde då ni "höll på", förmodligen påverkade honom rent psykiskt, precis lika mycket som det påverkade dig.
Men sedan hanterar man det olika. Kanske upplevde han det i all strul att det blev rätt "kladdigt", och det främjar sällan den där fina känslan av "the only one".