Inlägg från: Anonym (Tjejen) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Tjejen)

    Spegling på gym

    Speglarna är till för att se att man gör rätt. Jag har svårt att vara utan speglar eftersom jag är så van vid att använda dom. Är inte så att jag tittar på mitt ansikte utan så att jag har rätt form, vill lyfta tungt utan skador.

  • Anonym (Tjejen)
    Anonym (?) skrev 2025-02-28 08:37:48 följande:

    Jag förstår inte varför man fokuserar så mycket på vad andra gör istället för att fokusera på sin egna träning. Hur stör det dig att folk speglar sig? Jag speglar mig, man får en pump av sina muskler när man gymmar och det är nice att titta i spegeln och se sina resultat, det kan man ändå få unna sig eller?


    Låter som dålig självkänsla tyvärr att bry sig om hur andra gör ja. Men visst är väl gym en plats med många som behöver boosten av att känna av att dom duger utseendemässigt, kan vara rätt självcentrerat. Men alla gör ju som dom vill.

    Ts, du väljer själv vad du vill få ut av tiden på gymmet, tänk över varför du är där.
Svar på tråden Spegling på gym