Inlägg från: Anonym (Ra ra rasputin) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Ra ra rasputin)

    Hjälp, jag är en no-lifer!!!!

    Anonym (.) skrev 2025-03-27 15:22:59 följande:
    Jag försöker ju. 
    Men framtiden ser inte bra ut. 
    Finns ingen chans att jag kommer klara en utbildning. Jag säger inte för att vara elak-utan för att vara realistisk. 

    Dessutom tycker jag att det är så obehagligt att åldras, när mi  ungdom stals ifrån mig. 
    Jag försökte hänga mig som 20-åring. Önska av hela mitt hjärta, att jag hade dött. 

    Du kan klara en utbildning. Det kanske krävs en större ansträngning från dig för att göra det i jämförelse med gemene man. Vad sägs om svetsare?

    Du har inte hittat rätt infallsvinkel när du försöker. Det är därför du misslyckas. Det du gör fel är att inta en defensiv hållning för att inte lägga ansvaret på dig själv.


    Nu kanske du instinktivt kontrar med att du har haft det så dåligt, ingen förstår. Då kan du ju läsa ovanstående stycke återigen tills poletten trillar in.

  • Anonym (Ra ra rasputin)
    Anonym (Nej) skrev 2025-03-27 16:13:41 följande:
    Nej. Du skriver liv-på och elak-utan osv.

    Jag hakar inte upp mig på dina ordval. Du skriver fullt begripligt, inga problem. Det var någon som trodde att det var hans/hennes inlägg som åsyftades och då förklarade jag att du använder speciella uttryck och skriver med bindestreck där det inte ska vara, så dina inlägg blir lätta att känna igen.

    Men ingen kritik till dig.
    Du låter förjävligt paranoid.
  • Anonym (Ra ra rasputin)
    Anonym (Anonym) skrev 2025-03-27 16:32:04 följande:
    Tycker inte jag. Hen säger bara som det är.
    Och vad är det....?
  • Anonym (Ra ra rasputin)
    Anonym (Nej) skrev 2025-03-27 16:55:04 följande:
    Att TS skriver på ett speciellt sätt och använder speciella uttryck.
    Vad spelar det för roll? Jag känner igen ts från andra snarlika trådar. Tror du att ts har olika personligheter och trollar runt på familjeliv?

    Vem är du förresten? Vilken person är du mest känd under på familjeliv, och varför får inte ts kunna vara anonym?
Svar på tråden Hjälp, jag är en no-lifer!!!!