Inlägg från: Anonym (Kinkexperten) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Kinkexperten)

    Dominera eller inte?

    Anonym (Lars-Åke) skrev 2025-05-10 08:01:06 följande:
    Det är klart att jag inte vill tvinga henne. Men allt är inte så enkelt som att "gillar hon det inte så låt bli". Hon gillade inte sexleksaker, men vi testade och nu gillar hon det mycket. Jag föreslog att lyssna på erotiska noveller, och nu vill hon alltid det. Och som sagt: Hon verkar gilla lite lagom smisk, att bli bunden och få ögonbindel. Det är väl dominans om något. 
    Jo, men alla har sina egna gränser.

    En jag träffat ville gärna bli kissad på eller äta sin egen sats, men smisk var inte ens något att tala om. Det var lika ointressant och konstigt för honom som att bli klappad med en bit selleri eller nåt.

    Det finns hundra olika sätt att vara undergiven eller dominant på. Det som är rätt för en är fel för en annan.
  • Anonym (Kinkexperten)
    Anonym (H) skrev 2025-05-10 19:09:38 följande:

    Tror inte att det är så vanligt att vilja bli dominerad som kvinna eller man heller för den delen.


    Fantisera om dominans- jättevanligt.

    Lätt dominans med lite smisk och rep - väldigt många har provat, men bara ca 10-20 % är personer som verkligen tänder på det.

    Om du pratar 24/7 slav så nej, inte vanligt alls.
Svar på tråden Dominera eller inte?