Inlägg från: Anonym (M) |Visa alla inlägg
  • Anonym (M)

    Stora känslor i dottern idrottslag

    Tränarna och de berörda föräldrarna måste ta tag i detta. 

  • Anonym (M)
    Anonym (Soccer Mom) skrev 2025-05-25 21:23:36 följande:

    Jag vill inte bli en obekväm förälder.  Min dotter vill hålla sig utanför all drama själv och skulle hellre dö (som alla andra tjejer i den åldern ☺️) än att hennes mamma skulle ifrågasätta vad som försiggår i laget.
    Ändå skönt att höra att det inte är något man bara ska acceptera och att det kanske är lite väl stora känslor som får fritt utrymme.
    Det är ett otroligt framgångsrikt lag så ibland känns det som att man låter dessa individer vara för att inte riskera att förlora vinnarinstinkten.


    Du låter som en feg person, lika feg som tränarna och dessa flickors föräldrar. Klaga inte på andra när du själv inte gör något. Varför klaga på andras barns känslor när du låter din dotters känslor styra dig?
  • Anonym (M)
    Anonym (Soccer Mom) skrev 2025-05-25 21:41:57 följande:

    Det är nog flera föräldrar och tränare som är fega i detta sammanhanf.Jag håller med.  Tystnadskultur kan uppstå i alla möjliga sammanhang.


    Haf du aldrig pratat med de andra föräldrar om detta? Alla som är för ser ju hur de bär sig åt. 
Svar på tråden Stora känslor i dottern idrottslag