Inlägg från: FannyN |Visa alla inlägg
  • FannyN

    Var finns de bra männen?

    Jag dejtade så i några år och var väldigt selektiv. De skulle skriva bra och vara snygga och ha bra boende bra kontakt med ex och ha ett bra jobb. Men det sket sig varje gång. Inte minsta känsla kom upp.
    Jag flyttade och bytte jobb för att någonting skulle hända. Jag började 1 juli 2017 på mitt nya jobb. Var då 47. Sedan hände det. I mitten av juli kommer en man tillbaka från semester. Han var äckligt snygg och bra på sitt jobb. Otroligt glad lättsam och med härlig humor.
    Jag bestämde mig direkt och han med. Efter några veckor tog vi en skogspromenad och sedan drack vi kaffe och bestämde att det ska vara vi.
    Vi har det fantastiskt. Bra varenda dag. Bodde ihop från början.
    Denna man skulle hellre dö än finnas på nån app. Så han trodde han skulle vara singel och berika livet med resor träning och vännerna 

Svar på tråden Var finns de bra männen?