Queen81 skrev 2025-06-23 12:44:11 följande:
Men lägg av. Man har kanske varit i ett långt förhållande som inte höll så blev man singel i 40-årsåldern.
De som alltid varit singlar skrämmer mig lite, där känner jag spontant att nåt "måste vara". Men nån som har långt/långa förhållande bakom sig - inga problem!
Jag har långa relationer bakom mig men är nu väldigt nybliven singel och givetvis har jag mina brister men att det skulle vara nåt fel på mig för att jag är 43 och singel hoppas jag verkligen inte.
Håller inte med som sagt. Och jag ser det som ett varningstecken även där. Det är ofta kvinnor som lämnar en relation och det beror sällan på att mannen var en så fin person.
Kvinnliga singlar är nåt annat och ofta självvalt. Går inte riktigt att jämföra med alla kufar till singelmän.