Gravid, avskyr sambon. Hjälp!!!
Hade det bara varit graviditeten så hade jag sagt "håll ut det ändrar sig igen" för så var det för mig.
Här låter det mer som du har fejkat att vilja ha sex med honom sen relationen var 6 månader, och det förstår jag bara inte varför man gör. Då måste man ju göra slut, innan man syltar in sig med gemensamt boende osv.
Att du inte har tagit ansvar för dina anti-känslor tidigare blir inte bra för någon inblandad nu- varken dig, pappan eller barnet.
Jag hade sett till att skaffa egen bostad så att ni båda får tänka på saken på varsitt håll, och hur ni ska samarbeta kring barnet.
Nu kommer ditt och barnets liv att bli svårt, dyrt och jobbigt. För att du valde det.
Men du kan ju inte fortsätta vägra sex mer än en gång per kvartal och sen känna dig som att du blir sexuellt utnyttjad. Det är skadligt för både dig och den här stackars mannen, som säkerligen på någon nivå känner av att han äcklar dig.
Fy vad hemskt att förstå att ens partner känner så. 