Hade ni accepterat premiss för partners fest?
Nej, tycker inte att du är fånig, ni har små barn så det kan hända och man behöver nå den andre föräldern.
Nej, tycker inte att du är fånig, ni har små barn så det kan hända och man behöver nå den andre föräldern.
Men TS man är väl också en vuxen människa, eller hur? Och förälder dessutom. Då kanske man kan börja inse att man inte bara kan tänka på sig själv, inte leva som man gjorde när man var 19 och singel.
Troligtvis kommer ju TS inte ens behöva kontakta honom. Det gör absolut ingen skada till hans kväll att se till att hon kan nå honom i absoluta nödfall.
Skulle t.ex. mina barn skada sig till den grad att de mer eller mindre pendlade mellan liv och död, och min man inte ville vara där för mig och vår familj för att han ville supa skulle jag aldrig kunna respektera honom igen. Det är ju bara så sjukt patetiskt.
Jag tolkar detta som att TS har ett extremt kontrollbehov och redan svartsjuk sen tidigare. Låt snubben leka lekar med sina snubbar. Om inte du klarar av att ta hand om dina barn utan partner i 24 timmar så kanske du inte borde ha skaffat barn.