Anonym (Patrik) skrev 2025-11-16 12:21:46 följande:
Nja, det där är nog grov generalisering. Du utgår på att det är indelat efter kön. Det handlar nog mer om individualitet
Jag har kvinnliga vänner som slutat dejtat och gett upp män för gott i denna ålder. inget romantiskt intresse för män längre. Dom skiter fullständigt i vad män tycker om dom. Dom är inte ute efter något hos män och lever sina egna liv. Där det verkligen inte spelar någon roll om män finner dom attraktiva eller inte. Alla har gemensamt att dom har väldigt starka psyken och är obrydda. Upplever dom som harmoniska och stressar sällan över män.
Dom som bryr sig, är ju dom som ligget i. Tränar mycket på gym, väldigt aktiva på sociala medier med lägga upp bilder på sig själva etc. Jag upplever dessa kvinnor som lite mer oroliga. Över att tappa relevans hos män.
Har också börjat tänka att jag ska lägga ner det där med män överhuvudtaget, De snyggingar som finns i vår ålder är oftast upptagna, och är de inte det så är de skitstövlar och svikare. Jag har starkt psyke och klarar mig definitivt utan en karl.