Inlägg från: Anonym (Kalkylator) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Kalkylator)

    Otrohet

    Du måste sätta en tidpunkt för dig själv oberoende av honom, berätta det och sen är det slut om han inte agerar tills dess. Sätt sista juni, på semestern hinner folk både gräla och flytta om de skärper sig. Och om han inte klarar testet så har du semestern på dig att hitta någon som inte är upptagen.

    Vågar du ta reda på om han menar allvar?

  • Anonym (Kalkylator)

    Det första du måste förstå är att så länge du ställer upp med sex så behöver han inte lämna. Det är du som möjliggör att han stannar kvar.

    Om du stänger kranen däremot och han inte får nåt hemma heller, det är först då en man ser behovet att lämna.

  • Anonym (Kalkylator)
    Anonym (Olivia) skrev 2026-03-12 20:47:35 följande:
    Inget säger ju att han inte får nåt hemma. 
    Det har jag inte påstått heller- jag skrev "om". Och sen är det skillnad på smakerna Boredom vanilla och Spicy kink i sängen. 

    Ska man sno en man ska man göra det inom 3-4 månader medan han fortfarande har stjärnor i ögonen och praktstånd.

    Men om man hamnar i TS sits är det nog ändå bättre för självkänslan att ta ett beslut och stå vid det än att kasta bort fler fertila år på att vara den svaga veliga tills han tröttnar.

    Tick tock, du blir inte yngre och snyggare för varje dag.
Svar på tråden Otrohet