Vad är det nördigaste du gjort?
Åkt till Ånge för att fota ett speciellt tåg?
Sytt en Gandalfdräkt och köat flera dygn i sovsäck för Sagan om ringen-premiären?
Låt höra!
Åkt till Ånge för att fota ett speciellt tåg?
Sytt en Gandalfdräkt och köat flera dygn i sovsäck för Sagan om ringen-premiären?
Låt höra!
Jag blir glad av denna tråd :D
I min tonår på början av 80-talet så samlade jag på serietidningar om superhjältar.
Stålmannen,Läderlappen,Gigant, Marvels universe som X-men mfl
Jag sparade alla tidningar i kartonger på golvet i källarförådet...tyvärr så blev det vattenläcka och allt förstördes
Förtydligande ; alla serier var på svenska.
Det jag saknar mest är flera årgångar av svenska MAD...de skulle vara kul att läsa nu när jag är äldre (i kroppen men inte i själen)
Skrivit en bok om svampar.
Jag jobbar som spelutvecklare. Antar att det kan räknas.
Uppar denna underbara tråd.
Ja, jag vet, förlåt, men vill att fler ska kunna upptäcka den, plus att jag vill läsa tråden i den gamla familjeliv.
Åkt kollektivtrafik i full vampyrsminkning med vinröd krinolin till SYDCON, bara för att upptäcka att spelledaren för Vampire fastnat i Göteborg med scenariot och vi blir inslängda i ett Chtulhuspel istället.
Så nu ska jag spela en rysk folkkommissarie på 1920-talet som är varannandagsalkoholist, medan jag har krinolin och vampyrtänder. Och mina tre medspelare ungefär samma läge.
Vi vann det scenariot bland de åtta grupper som spelade det.