• pucken

    Födda 80-85 som Längtar efter knodd! (Del. 8)

    Jag tar mig friheten att starta en ny tråd då den gamla stängts! Sorry om någon annan hunnit starta en ny.

    De gamla trådarna
    Del 1:
    www.familjeliv.se/Forum-1-5/m2701901.html

    Del 2:
    www.familjeliv.se/Forum-1-5/m3701347.html

    Del 3:
    www.familjeliv.se/Forum-1-5/m4944276.html

    Del 4:
    www.familjeliv.se/Forum-1-5/m6189521.html

    Del 5:
    www.familjeliv.se/Forum-1-5/m8349465.html

    Del 6:
    www.familjeliv.se/Forum-11-238/m10454579.html

    En tråd för oss födda 1980 -85 som längtar "ihjäl" oss efter barn, planerar barn, (väntar barn, har barn)! Och vill dela tankar och funderingar med andra!

    Alla är välkommna både vi som varit med sen starten och ni som är nya som vill komma in i gemenskapen.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-12-31 21:46:38:
    haha ivrig som jag är glömde jag ju förra tråden =)

    del 7
    www.familjeliv.se/Forum-11-238/m12873891-1280.html

  • Svar på tråden Födda 80-85 som Längtar efter knodd! (Del. 8)
  • Melisabeth

    Ella verkar inte gilla att röra på sig när ngn tittar (mer än jag) ännu iaf.. men blir väl mer ounvikligt när hon blir större.. då lär det ju synas vare sig hon vill eller inte =)

    Nä, plöja nga sidor till.. går sådär fort liksom =)


    v 26 - Ella är väntad 4 maj =)
  • Melisabeth

    67 sidor senare.. jag fattar inte ett skit av frågorna vi skall besvara.. jag fattar bocken.. tror jag.. men jag fattar inte vad hon vill ha ut av sina frågor... jag tycker inte det stämmer... =/


    v 26 - Ella är väntad 4 maj =)
  • Fru Indosaurie

    är det någon som har länken till den där sidan där man kunde kolla vilken boendetyp som fanns i olika områden?

  • pucken

    nu har vi tagit farväl av mickes farfar. de tyckte att jag och aggs skulle vara med i kyrkan, och ungen sov hela gudstjänsten. sen livade han upp fikat med sitt prat =)

  • Melisabeth

    sicken tur Pucken..... Ser inte varför det skulle vara fel med barn i kyrkan.... man kan ju gå ut med dem (när de är så små att de bara låter, och inte springer runt alltså) =)

    Men skönt att han uppförde sig och att allt gick bra =)


    v 26 - Ella är väntad 4 maj =)
  • pucken

    det var ju begravningsbyrån som sa att vi inte fick ha med honom, det är ju de som arrangerade allt. prästen tyckte att det var dumt sagt, för självklart skulle det stora lilla undret hänga med! jättecool präst =) nästan lika cool som hon som döpte agge, hon hade svarta brallor med höga slitsar på.

    såg att nån länkade till den här i traderatråden. funderar starkt på att köpa =) visst kan väl småpojkar knalla runt i förkläde?
    www.tradera.com/auction/auction.aspx

  • Winnertaco

    Nu har vi köpt en ny vagn Eller en begagnad, men den är snyggare i alla fall! Riktigt nöjd är jag!!

Svar på tråden Födda 80-85 som Längtar efter knodd! (Del. 8)