Godmorgon!
Lycka till juleja
!
malins79 skrev 2007-11-23 07:46:14 följande:
tyvärr blir det inte så mysigt som man hoppas, inte med min dotter iallafall. Iår kanske det går bättre men förra året när vi skulle baka saffransbullar med vit choklad var det en unge som blev helt vansinnig när jag hällt i mjölet så det blev tungt så hon inte kunde röra i bunken, jag sa till mig själv att aldrig baka bullar med henne när jag är själv hemma. Hon var 2,5år då. Vi ska baka pepparkakor har jag lovat hoppas tålamodet räcker, ska nog försöka göra det nästa vecka så det är avklarat.
Jag har tre gossar hemma som brukar driva mig till vansinne när vi baka, ändå är jag så dum att jag glömmer bort det och bakar med dem trots allt.
Ewis: jag skrev igår om att v47 är den vecka på året som man är tröttast och har lättast för att hamna i konflikter. Njut av att den sista arbetsdagen på årets värsta vecka är gjord

.