... Född: Juli 2007 ... 2
Grattis Josef
Grattis Josef
Kul och se listan. Jag var ju inte med i juliforumet innan medans tore låg i magen. Han var ju beräknad till den 12 augusti.
Lite kul med och se hur små alla våra bebisar varit och hur stora det är nu. Tiden går för snabbt.
Här har vi vart uppe ne hel del inatt oxå. Tore blev kanonförkyld inatt. När vi la honom var det ingenting men när han vaknade vid 01 så var han jättetäppt.
Hade även ont någonstans så han fick alvedon.
Misstänker att han har tänder på g då jag inte får röra i hans mun, han skiter i mängder och en hel del hamnar utanför blöjan.
När hans 2 andra tänder kom var han likadan.
Vi skall oxå börja med potta hade vi tänkt men har inte fått tummen ur och köpa någon. Men får allt ta och göra det nu.
Tores 3:e tand är på g. Har sprukit igenom lite i ena hörnat. Får hoppas den går igenom snabbt för jag behöver få sova. Har inte sovit nåot kanppt sedan 03 inatt. Så när Tore vilar kommer även jag vila
Idag har jag beställt fotograferingstid till Tore. Ska dit på måndag och fota. Ska bli superkul så jag har fixat lillebrossans gamla sjömanskostym som han skall ha på sig
De hade ett erbjudande just nu för alla ett åringar att tog man 8 bilds serie så fick man en förstoring på köpet. Detta skule gå på 895 kr. En fyra bild serie skulle kosta 695 kr så vi kör på 8 bild serie
Korten kommer vi få innan han fyller 1 år så vi kan sätta upp dom.
Skall även förstora bild på mig och syrran och min lillebror och sätta upp
Tore har sovit hela natten så idag känner jag mig mer utvilad men fortfarande trött.
Har en förkylning i kroppen som börjar härja mer och mer och de skulle inte förvåna mig om jag fick bihållsinflamation för det får jag minst en gng om året och har inte haft det än. När jag väntade Tore hade jag det 3 ggr under vintern/våren.
Fick en tid till kiropraktorn idag och gissa om jag längtar. Är så trött på att ha domnande armar och ont i ryggen och hugg i rumpan.