-
Åh jag fattar inte varför dom inte gör halkstrumpor över storlek 21, det är väl då dom behöver det! Jag hittade inga iaf... Och endast massa massa mönster på alla strumpsAngelinah skrev 2008-08-16 16:48:52 följande:då får ni dom sist jag kollade lindex hade dom, grå,svart,lila,cerise,orange,brun,grön alla med pluppar under!
Helst döskallar då om man kollar lindex pojk eller kappahl pojk. MMM FINT! *ironisk*
-
Ja precis, dom passar till det mesta. Sitter toppen och halkar absolut inte av. Och halkpluppen blir inte borttvättad heller....Angelinah skrev 2008-08-16 16:50:51 följande:jag gillar åxå ida t strumpsen.. tycker dom håller kanon o sitter bra, dock väldans stora i strlk så jag går alltid ner i dom sen passar ju deras färger så toppen med alla molosar
Undrar när IdaT kommer med höstnyheter? -
Jag har en i 86 fsat den passar inte i grenen mer. Den ligger på T nu...Duntoffla skrev 2008-08-16 17:00:39 följande:Tjolla- har du ngn "långbent" suit i Småfolk? I så fall vilken storlek har du till Milo?Får inget grepp om jag ska ta 80 eller 86 till Noel... -
Jag tycker lurvarna är normala i storlek, inte alls som overallerna.Emmsan skrev 2008-08-16 17:28:38 följande:halloj girls sitter o filurar ang storlekarna på molos kommande lurvar e de lika stora som overallerna i storlek eller små dvs vilken stl tar ni till era barn o vilken stl har de i vanliga kläder??kramizzzz -
Ja det hade jag gjort. Jag kommer köpa 92 till min 1,5 åring.Emmsan skrev 2008-08-16 18:33:35 följande:så det är inte dumt om jag tar 110 till min 104 kille o 122 till min 116 kille?? vill ju oxå kunna ha dem till våren :) köpte molos anoraker till dem o då har de dessa storlekarna i dem
Tofflan: Hur lång och stor är Noel? Milo använde ju denna i våras, kanske när han var runt 80 lång. -
Men gud, stackars skatten! Hoppas ni slipper sådana feber hoppningar, det verkar ju döläskigt...Fantastiska Skatt skrev 2008-08-16 23:11:13 följande:Ja han har blivit undersökt av barnläk. men han begrep inte så mkt mer än vi verkar det som ... Blivit undersökt och tagit prover men visar inget så vi ska vara obsevanta med febern - vad det nu innerbär .. på vad lixom?
Hej på er flicks
-
Åh ja det blev superfint ihopDuntoffla skrev 2008-08-16 23:16:04 följande:Ja, på vad? Att febern går från nära 41 till 35 samt att bli blå/lila är ju läskigt. Hoppas verkligen att det går över och inte kommer tillbaka.Tjolla- Vad fint det blev med Molos grön/rosa stjärnor och de randiga byxorna till! NS, Katvig och turkosa är också fint så klart.
-
Godmorgon! Här ösregnar det och skulle visst göra det hela dagen. Så himla trist! Imorgon börjar sambon jobba efter sin semester och Milo börjar dagis. Ångest! Jag kan inte fatta vart tiden tagit vägen!
Jompa: Näe, visst är det trist om dom ska bli dåliga nu i början. Jag har ju oxå nytt jobb så man vill ju inte vara hemma det första man gör.... Min sambo jobbar ju 10 mil härifrån och kommer ha grymt mkt att göra på jobbet oxå, så att han ska vara hemma är nästan uteslutet. När han är borta sätter dom ju inte in en vikarie direkt, han får ju bara 1000 ggr mer att göra när han kommer tillbaka.
Bvc hade satt tid för Milo att få sin mpr spruta samma dag som jag börjar jobba. Efter alla andra sprutor har han haft feber i 3 dagar nästan, så det känns inte såå lyckat.
-
Hehe förstår att det var tajt, tyckte dom bodysarna från i våras var vääldigt tajta redan från början, framförallt bilarna!ängeln83 skrev 2008-08-17 09:39:40 följande:Idag har Liam Molo bilar på sej, la precis in en bild i BT.Snart måste jag tyvärr inse att bodyn är för liten, fick knappt på den över huvudet o tajt var den också, bilarna som är så fina.
Moonkids är ett toppenmärke. Deras tröjor är dösnygga! Köp
Nu hoppas jag verkligen att småfolk och molo lurvarna kommer nästa vecka. Vad tror ni flickor? Det måste det väl ändå göra! -
Sitter och funderar över vilken vinteroverall man ska satsa på i år. Jag tycker Molos är lite väl dyra, men det hade inte förvånat mig om en sån hade hamnat här tillsist ändå... Var så inställd på att kunna använda vår ju!
Denna var ju fin! http://shop.millepercille.dk/ShowImage.aspx?image_id=4599