
-
hon har inte svarat än så vi får väl seBina skrev 2009-06-16 08:38:34 följande:Perfekt - då är det ju ingen risk för att du blir utan plagg!
-
tintin har börjat sin rea
-
snälla inboxa mig säljaren namn. vill inte råka ut för samma sak!villemina skrev 2009-06-16 10:20:15 följande:Suck...Vann en auktion på en OM-blus i torsdags, men har inte hört ett ljud från säljaren...Hon använde sig av Traderas automatiska vinnarmail och jag betalade in totalbeloppet på en gång (vill ju ha blusen snabbt! ).Har mailat henne 4 ggr och vill ha en bekräftelse på att pengarna kommit till henne och så vill jag att hon mailar när hon skickat paketet. Har bett om svar på varenda mail men inte fått nåt. Provade att ringa till numret hon angivit i sin profil men där kom en Telia-röst som sade "numret används inte - var vänlig kontrollera numret". Säljaren har aktiva auktioner ute nu och bara positiva omdömen (över 100 st). Hon har aldrig förr sålt något OM-plagg... Eftersom hon hade 100% positiva omdömen och det var en egen bild på tunikan så litade jag på denne säljare. Men det känns lite skumt när man inte får svar på mailen... Hoppas det kommer ett paket idag eller senast imorgon i min postlåda.
-
vet ni om denna säljare är seriös? Är sugen men jag såg hennes fraktpriser på alla henne auktioner och jag väljer nog att avstå...Har mailat en fråga om rek ingår eftersom det är så hög frakt.
www.tradera.com/Odd-Molly-blus-stl-4-helt-ny--auktion_94008588 -
jaaaaa!!!!
har hittat en jane loves terry, blå, stl 4 på rea för 710kr!!!!!!!
på maritza på götgatan. de hade inte börjat med rean men eftersom jag frågade så fick jagtill reapris!!! -
jag har sådan i almost black och chalk ;) stl 4Bina skrev 2009-06-16 11:43:32 följande:gissar att det är inkl emballage - att hon lagt till det... (har du en sån blus?)
-
nix, den sistaBina skrev 2009-06-16 11:48:34 följande:ÅHHHH GRATTIS!! (de hade inte två?)
-
nix, den tunnare ;( Tycer att den ädre är finare men då visste jag inte ens om att OM existerade ;)Bina skrev 2009-06-16 11:52:16 följande:Härligt! Den i chalk är det av äldre modell? (anledningen till att jag undrar är att jag letar efter den riktigt gamla modellen och söker kollektionsnamnet på den.. den skall vara grov i bomullen)
-
Fisck svar om den höga frakten nu:
www.tradera.com/Odd-Molly-blus-stl-4-helt-ny--auktion_94008588
vadderat kuvert 22 kroch porto 35kr
Tycker det är tråkigt att man skall behöva betala vaddpåsar. jag hade nöjt mig med en plast påse med porto 24 kr och eventuellt lagt till 50 kr för rek.
Kommer av den anledningen ej att buda. -
var och hätade min jane loves terry midnightblur stl 4 hos maritza idag. Jäklar vad skön den är. Jag måste ha en i rosa också!!! Är det ingen som sett en sådan i svensk butik stl 4?