Fru T skrev 2009-06-08 10:30:26 följande:
Var inte det är du snäll, du ska vara lycklig att du inte har min klåda men om du vill testa så kan du leta reda på en hög me brännnässlor å dra ner byxorna å sätta dig där en stund Du hade ju dina komplikationer å dom är ja välldigt glad att JAG sluppit..
Ja man VILL ju inte må dåligt frivilligt.
Familjetrollet skrev 2009-06-08 10:42:50 följande:
vi får göra en stor marängtårta med jordgubbar till nästa fikaträff.då lär det bli slagsmål om jordgubbarna*haha*här ska vi ta och göra oss i ordning för att hämta stota tösen om en timme.undrar om hon kommer lukta ladugård.deras klass är på bondgårdsbesök idag
Åh vad gott!!
Spännande med besök på lantgården ju

dinana skrev 2009-06-08 10:45:53 följande:
Har en liten fundering angående barnbidrag... hur funkar det. Får ju barnbidrag för Molly 1050 kr.. Men borde jag inte få för Leonard också då? Han är ju ändå född 19 maj... eller när brukar det börja gälla.
Då kommer du få 2200:- utbetalt i 20 juni.
Det utbetalas alltid månaden efter.