• Linda 23

    Bästa kattsanden?

    Vilken är den bästa kattsanden? Vi har tre katter. 2 kastrerade hanar och en kattunge. Jag har provat olika men tycker alla verkar dåliga.

  • Svar på tråden Bästa kattsanden?
  • Kampis

    vi har med provat typ alla som finns, och här är det nu Pussi kompakt som gäller, den är kanon, luktar aldrig nånting och är lätt att städa lådan

  • andeta

    Den på lidl.. 10 kg för 40 spänn.. den bästa jag har testat. lukten sprids inte utan stannar nere i sanden och den klumpar sig och är lätt att byta..

  • smilet

    EverClean. Dyrare, men värt varenda krona (och väldigt drygt)!!!

  • Linda 23

    Jag har haft ever clean förut men tyckte inte den var så bra då. Jag ska testa Pussy och Lidl´s tack för tips!

  • Svart ros

    Lidls är den bästa jag testat. Billig och bra.

  • Lattjo

    Vi använder Euroshopper eller vad den heter. På Ica köper vi den iaf. Billigaste och bästa sanden vi hittat. Innan hade vi svindyr sand men bytte och har aldrig ångrat oss då vi i efterhand insåg hur mycket det luktade om den gamla sanden, nu luktar det aldrig något här hemma!

  • andeta

    Svart ros skrev 2009-07-23 10:09:05 följande:


    Lidls är den bästa jag testat. Billig och bra.
    En som håller med =)
  • Leonell

    ever clean o katty kompakt

  • Linda 23

    Så Lidl´s verkar bra enligt flera här. Då ska jag testa den först.

Svar på tråden Bästa kattsanden?